Būvprojekta ekspertīze

Būvprojekta ekspertīze ir obligāta trešās grupas ēku būvprojektiem, lai izvērtētu projektētās ēkas atbilstību ēkas mehāniskās stiprības un stabilitātes, kā arī ugunsdrošības, lietošanas drošības, energoefektivitātes un vides pieejamības prasībām. Obligāti ekspertējamās būvprojekta daļas:

  • arhitektūras daļa
  • būvkonstrukciju daļa
  • ugunsdrošības pasākumu pārskats, būvprojekta daļu ugunsdrošības risinājumi
  • aprēķinātā energoefektivitāte atbilstoši Energoefektivitātes likumam
  • darbu organizēšanas projekts
  • ekonomiskā daļa - obligāta valsts un pašvaldības objektiem

Būvprojekta ekspertīzes uzdevums ir izvērtēt būvprojekta tehniskā risinājuma atbilstību normatīvo aktu un tehnisko noteikumu prasībām, pasūtītāja projektēšanas uzdevumam un būvatļaujai, kā arī attiecīgo institūciju izsniegto noteikumu prasībām. Ekspertīzes veikšanai nodrošinām Būvniecības valsts kontroles birojā sertificētus ekspertus.

Piedāvājam:

  • slodžu aprēķinu un konstrukciju aprēķina modeļa izstrādi
  • pilnu ekspertīzi visām būvprojekta daļām pēc pasūtītāja uzdevuma
Artis Dzirkalis
Artis DzirkalisValdes priekšsēdētājs,
vadošais būvinženieris
Artis DzirkalisValdes priekšsēdētājs,
vadošais būvinženieris
Latvijas Būvniecības padomes vadītājs. Latvijas Būvinženieru savienības un biedrības “Passive House Latvija” valdes loceklis.
Maģistra grāds būvniecības inženierzinātnē. 20 gadu pieredze būvekspertīzes un tehniskās izpētes veikšanā, būvdarbu uzraudzībā un būvprojektu vadībā. Regulāri piedalās būvniecības nozares normatīvā regulējuma pilnveides darba grupās. Vada apmācības par būvekspertīzi un tehnisko apsekošanu.
Linda Malvesa
Linda MalvesaBūvprojektu ekspertīzes nodaļas vadītāja
Linda MalvesaBūvprojektu ekspertīzes nodaļas vadītāja
Specializējas projektēšanas un ekspertīžu projektu vadībā, būvju likumdošanas jautājumos. 5 gadu pieredze energoefektivitātes projektu īstenošanā ražošanas un izglītības ēkās ar Klimatu pārmaiņu finanšu instrumentu atbalstu. Pieredze ES struktūrfondu finansētu enerģijas patēriņa samazināšanas projektu īstenošanā ražošanā, būvniecībā, ēku ekspluatācijā.

Tīmekļa vietnē cmb.lv mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku skatīt šeit.