Konstrukciju eksperimentālās pārbaudes

Gadījumos, kad ar aprēķiniem nav iespējams pierādīt ēkas / būves konstrukciju nestspēju atbilstoši spēkā esošiem normatīviem un standartiem vai nav pieejama projekta dokumentācija, eksperimentālas pārbaudes ir efektīvs veids faktiskās konstrukciju nestspējas noskaidrošanai.

Konstrukciju nestspējas pārbaudes iedalās graujošās un negraujošās konstrukciju eksperimentālās  pārbaudēs. Pirmajā gadījumā tiek pārbaudīta konstrukcijas kritiskā nestspēja līdz tās galīgam sabrukumam. Otrajā gadījumā tiek noteikta konstrukcijas spēja uzņemt ekspluatācijas slodzi.

CMB piedāvā veikt eksperimentālās pārbaudes ar negraujošām metodēm sadarbībā ar Vācijas partneriem - Brēmenes augstskolas Eksperimentālās statikas institūtu.

Ar slogošanas testu iespējams identificēt konstrukcijas nestspējas rezerves. Slogošanas laikā netiek nodarīti paliekoši bojājumi konstrukcijām un to stāvoklis pēc testa nepasliktinās. Ar šādiem testiem var  efektīvi pierādīt gan vēsturisku, gan padomju laikā projektēto ēku / būvju nestspēju. Pieredze liecina, ka rezultāti vienmēr ir labāki par aprēķinu ceļā iegūtajiem.

Piedāvājam:

  • slodžu aprēķinu un konstrukciju aprēķina modeļa izstrādi
  • konstrukciju nestspējas nesagraujošās eksperimentālās pārbaudes
  • segto konstrukciju defektu un bojājumu detalizētu izpēti
  • konstrukciju nestspējas atbilstības normatīvo aktu un Eirokodeksu prasībām noteikšanu
Raitis BrencisValdes loceklis
Doktora grāds būvzinātnē. Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētais profesors. Sertificēts eksperts tehniskajā apsekošanā, ēku energosertificēšanā, būvuzraudzībā, pasīvo ēku projektēšanā.
10 gadu profesionālās darbības pieredze. Veicis daudzu nozīmīgu publisku un dzīvojamo ēku būvekspertīzi, tehnisko izpēti, plaisu monitoringu un skaņas izolācijas mērījumus. Zinātnisku publikāciju autors par materiālu akustiskajām īpašībām.
Artis Dzirkalis
Artis DzirkalisValdes priekšsēdētājs,
vadošais būvinženieris
Artis DzirkalisValdes priekšsēdētājs,
vadošais būvinženieris
Latvijas Būvniecības padomes vadītājs. Latvijas Būvinženieru savienības un biedrības “Passive House Latvija” valdes loceklis.
Maģistra grāds būvniecības inženierzinātnē. 20 gadu pieredze būvekspertīzes un tehniskās izpētes veikšanā, būvdarbu uzraudzībā un būvprojektu vadībā. Regulāri piedalās būvniecības nozares normatīvā regulējuma pilnveides darba grupās. Vada apmācības par būvekspertīzi un tehnisko apsekošanu.

Tīmekļa vietnē cmb.lv mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku skatīt šeit.