Tehniskā apsekošana

Normatīvais regulējums nosaka, ka ēkas īpašniekam ir pienākums organizēt ekspluatācijā nodotas otrās un trešās grupas būvēm tehnisko apsekošanu ne retāk reizi 10 gados, kā arī pirms būves atjaunošanas, pārbūves vai restaurācijas būvprojekta izstrādes,  būvdarbu atsākšanas vai citos gadījumos, lai noteiktu būves tehnisko stāvokli.

Apsekošanas laikā vizuāli un instrumentāli novērtējam redzamos būves bojājumus, materiālu un inženiersistēmu tehnisko stāvokli. Atzinumā par būves faktisko stāvokli ietveram rekomendācijas tās stāvokļa uzlabošanai.

Piedāvājam:

  • ēkas vizuālo apsekošanu un būvju konstrukciju nolietojuma noteikšanu
  • defektu fotofiksāciju un bojājumu kartogrammas izstrādi
  • atsegumu, skatrakumu vai urbumu veikšanu, zondāžas un konstrukciju uzmērīšanu
  • segto konstrukciju defektu un bojājumu detalizētu izpēti
  • inženiersistēmu nolietojuma un atbilstības normatīvo aktu prasībām noteikšanu 
  • rekomendācijas ēkas ekspluatācijas ilgmūžības palielināšanai
Raitis BrencisValdes loceklis
Doktora grāds būvzinātnē. Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētais profesors. Sertificēts eksperts tehniskajā apsekošanā, ēku energosertificēšanā, būvuzraudzībā, pasīvo ēku projektēšanā.
10 gadu profesionālās darbības pieredze. Veicis daudzu nozīmīgu publisku un dzīvojamo ēku būvekspertīzi, tehnisko izpēti, plaisu monitoringu un skaņas izolācijas mērījumus. Zinātnisku publikāciju autors par materiālu akustiskajām īpašībām.
Kristaps Lejiņš
Kristaps LejiņšInženiertehniskās izpētes nodaļas vadītājs,
sertificēts būvinženieris
Kristaps LejiņšInženiertehniskās izpētes nodaļas vadītājs,
sertificēts būvinženieris
Inženierzinātņu maģistra grāds būvzinātnē. Sertificēts speciālists ēku būvdarbu uzraudzībā, ēku tehniskā apsekošanā un pasīvo ēku projektēšanā.
Vairāk nekā 5 gadu profesionālās darbības pieredze. Veicis daudzu nozīmīgu publisku un dzīvojamo ēku tehnisko izpēti un apsekošanu, deformāciju monitoringu.

+371-26526936

Tīmekļa vietnē cmb.lv mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku skatīt šeit.